Szkolenie kadry do prowadzenia zajęć z osobami niepełnosprawnymi.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Szkolenie kadry do prowadzenia zajęć z osobami niepełnosprawnymi. została wyłączona

Kurs ratownika wodnego w Michałowie

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Kurs ratownika wodnego w Michałowie została wyłączona

VIII Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w pływaniu

14 lutego br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowie po raz ósmy rozegrali swoje mistrzostwa w pływaniu. Do zawodów zgłosiło się 55 zawodników.

Najlepsze wyniki osiągnęli oczywiście członkowie sekcji pływackiej „Na Fali”  działającej przy MOSiR– Wiktoria Filipczuk, Julia Hajduk, Maciej Ostaszewski, Nadia Zastocka, Nikola Zastocka. Szczególne słowa uznania należą się uczniom klas najmłodszych z których wystartowało sześcioro uczniów klas „0”, czworo z klas I oraz ośmioro z klas II – III.

Po trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji otrzymało medale złote, srebrne i brązowe zaś pozostali medale pamiątkowe.

Medale wręczali Zastępca Burmistrza Michałowa  – Konrad Sikora, Dyrektor Szkoły Podstawowej – Krystyna Wydrycka, Dyrektor MOSiR – Dariusz Golak a także mamy Wiktorii, Nadii i Nikoli.

Wielu młodych zawodników pobiło rekordy życiowe. A na trybunach gorący doping od rodziców, nauczycieli i kolegów.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania VIII Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w pływaniu została wyłączona

Grad medali polskich zawodników w Mistrzostwach Europy Juniorów w bojerach w klasie DN oraz ICE – OPTIMIST

Po dwudniowych zmaganiach na Mistrzostwach Świata, juniorzy przystąpili do zmagań w Mistrzostwach Europy. W piątek rozegrano 5 ślizgów.

Mistrzem Europy w klasie DN Open został Anton Didenko (Rosja) przed Zuzanną Rybicką (Polska) i Rasmusem Maalinn  (Estonia). Wśród kobiet całe podium zajęły polskie zawodniczki: Zuzanna Rybicka, Magdalena Anielska i Natalia Burczyńska.

W klasie ICE – JUNIOR zwyciężył Andrias Sepp (Estonia) przed Mateuszem Gigielewiczem (Polska) oraz Georgem Paomees (Estonia). Wśród kobiet dwa pierwsze miejsca zajęły Polki: Anielka Graczyk przed Amelią Potejko. Trzecia była Estonka Lisbeth Taggu.

Nasi zawodnicy, podobnie jak podczas Mistrzostw Świata zdobyli 7 medali. Jest to jedna z najbardziej medalodajnych dziedzin sportu dla naszych zawodników. Wśród seniorów prym wiodą także Polacy. Szkoda, że bojery nie są dyscypliną olimpijską.

Gośćmi tegorocznych mistrzostw byli Prezes Europejskiej Federacji Bojerowej Attila Pataky oraz jego syn Attila Pataky jr. – Prezes Węgierskiej Federacji Bojerowej a także wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy – Stanisław Macur. To właśnie oni oraz Burmistrz Michałowa Marek Nazarko dokonali uroczystego zamknięcia Mistrzostw Europy.

A my mamy nadzieję, że zawody w tej dyscyplinie sportu będą częściej gościć na lodzie Zalewu Siemianówka.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Grad medali polskich zawodników w Mistrzostwach Europy Juniorów w bojerach w klasie DN oraz ICE – OPTIMIST została wyłączona

Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2019 w klasie DN i IO  Zuzanna Rybicka Mistrzynią Świata. 7 medali Polaków.

W zakończonych w czwartek na Zalewie Siemianówka bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów w klasach DN i ICE Optimist w klasie DN kobiet Polki zdobyły komplet medali. Pierwsza była Zuzanna Rybicka, druga Aleksandra Chmielewska a trzecia Laura Banach.

Zwycięzcą DN open i Mistrzem Świata Juniorów został Estończyk Rasmus Maalinn przed Zuzanną Rybicką i Antonem  Didenko z Rosji.

W klasie ICE Optimist wśród dziewcząt wygrała reprezentantka Estonii Lisbeth  Taggu wyprzedzając Polki: Anielę Graczyk i Liwię Liszkiewicz.

W kategorii open triumfował Andrias Sepp przed Lisbeth Taggu (oboje z Estonii) a medal brązowy zdobył Polak, Mateusz Gigielewicz.

Organizatorem bojerowych Mistrzostw Świata i Europy Juniorów  2019 w klasie DN i IO jest Flota Węgierska DN oraz IDNIRA Europe. Regaty wspiera Gmina Michałowo.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2019 w klasie DN i IO  Zuzanna Rybicka Mistrzynią Świata. 7 medali Polaków. została wyłączona

Zalew Siemianówka! Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2019 w klasie DN i IO

Kolejne ważne regaty bojerowe są rozgrywane w Polsce !

W związku z brakiem odpowiednich warunków pogodowych na Węgrzech, w kraju organizującym w roku 2019 Mistrzostwa Świata  i Europy Juniorów w bojerach, organizatorzy przenieśli rywalizację do Polski. Początkowo jako bazę mających się odbywać w dniach od 4 do 8 lutego regat wybrano Giżycko i Jezioro Niegocin, ale niesprzyjająca pogoda zmusiła zawodników do kolejnej zmiany lokalizacji i ostatecznie pierwsze ślizgi najważniejszych regat na świecie dla juniorów rozpoczęły się 6 lutego na akwenie Zalewu Siemianówka.

Do regat zgłosiło się 78 zawodników z 8 państw:  Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji oraz z Węgier. 42 Z nich będzie rywalizowało w klasie DN, a 36 w IO – Ice Optimist.

Pierwsze 7 wyścigów regat wyłoni Mistrzów Świata w każdej z klas, kolejne wyścigi będą liczone do klasyfikacji Mistrzostw Europy.

Regaty trwać będą (o ile nie zajdą nieprzewidywane zmiany) do 8 lutego.

Chętnych obejrzenia tak ciekawego i rzadkiego wydarzenia sportowego  na Podlasiu (bo Mistrzostwa Świata i Europy w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej  nie goszczą u nas często) zapraszamy  nad Siemianówkę od strony Bondar. Starty w czwartek i piątek od godz. 10.00.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Zalew Siemianówka! Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2019 w klasie DN i IO została wyłączona

A w Michałowie znowu …. Awantura

Jak co roku, w ostatnią sobotę  ferii zimowych na hali Szkoły Podstawowej rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Michałowa. Tym razem do rozgrywek przystąpiło 13 zespołów, które przez kilka godzin walczyły o główne trofeum. Zwycięzcami (po roku przerwy) został ponownie zespół pod nazwą Awantura.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania A w Michałowie znowu …. Awantura została wyłączona

Osoba nr 300 000 odwiedziła basen

Pływalnia „Na Fali” w Michałowie funkcjonuje od października 2011 roku. Niedawno obchodziliśmy siódmą rocznicę. Wiedzieliśmy, że na początku lutego 2019 roku pływalnię odwiedzi  osoba o numerze 300 000.

I stało się. 2 lutego powitaliśmy:

Nr 299 999 – Dawida Gryko

Nr 300 000 – Dawida Jarockiego

Nr 300 001 – Tomasza Danilewicza

Szczęśliwcy otrzymali karnety oraz torebki z upominkami. Gratulujemy!

To dużo czy mało? To więcej niż mieszkańców liczy Białystok (297 tys. – na koniec 2017)

Naszą ambicją jest jak najszybsze dogonienie Bydgoszczy (352 tys.).

Jesteśmy pewni, że za rok pęknie i ta granica.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Osoba nr 300 000 odwiedziła basen została wyłączona

Turniej halowej piłki nożnej 2019r.

HARMONOGRAM

REGULAMIN

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Turniej halowej piłki nożnej 2019r. została wyłączona

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W MICHAŁOWIE

SZYMKI ZDETRONIZOWANE!

Kolejny (a 8 organizowany przez MOSiR) Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Michałowie odbył się 26 stycznia 2019r. Pierwotnie mieliśmy grać 19 stycznia ale z powodu żałoby narodowej termin został przesunięty o tydzień. Tym razem nie udało się odnieść ósmego zwycięstwa z kolei drużynie Szymki: Alina Awruk, Michał Suchodoła, Jarosław Szpilko. Tego dnia byli troszkę słabsi i ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Lepsi od nich byli zawodnicy SppS Supraśl (Marcin Andrejewicz, Krzysztof Saniukiewicz, Adam Zaręba) oraz Kakarotto Team (Bartłomiej Czerepuszko, Sebastian Kot, Marcin Hrubczyński). Udział wzięło 10 zespołów. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W MICHAŁOWIE została wyłączona