XIX Regaty Puchar Żubra

Po raz 19 ( a po raz 12 wspólnie z UKŻ 7 – dla klasy Optimist i Laser) na wodach Zalewu Siemianówka odbyły się regaty. W latach 2001-2003 organizowała je gmina Narewka, w 2004 roku wspólnie z gminą Michałowo a od 2005 roku wyłącznie gmina Michałowo. Do 2007 roku był to Puchar Polski Jachtów Kabinowych.

W 2008 roku po raz pierwszy  dzięki współpracy  z Uczniowskim Klubem Żeglarskim 7 regaty zmieniły swój charakter i zasięg stając się międzynarodową imprezą  sportową w której rywalizują dzieci i młodzież w klasie Optimist i Laser i Laser 4,7. Z chwilą powstania MOSiR, to on jest organizatorem regat wspólnie z UKŻ 7.

Pogoda idealna. Wiatr sprzyjał żeglowaniu. Rozegrano wszystkie zaplanowane starty.

Przybyło 85 łódek z Białorusi (Grodna) oraz Białegostoku, Ełku, Giżycka, Lublina, Michałowa, Mrągowa, Olsztyna, Pisza, Poznania. Uroczystości otwarcia i zamknięcia dokonali Burmistrz Michałowa – Marek Nazarko, Zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Żednia – Grzegorz Dworakowski, Prezes UKŻ 7 Ewa Baranowska, Dyrektor MOSiR w Michałowie – Dariusz Golak. Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Andrzej Steidinger. Najlepsi żeglarze w poszczególnych klasyfikacjach otrzymali puchary, nagrody, dyplomy a każdy uczestnik – upominki. Trzy najliczniejsze reprezentacje – Giżycko, Lublin oraz Olsztyn zabrały ze sobą chyba najcenniejsze nagrody – żagle i rumpel.

W Regatach Puchar Żubra nagrodę główną stanowi rzeźba króla puszczy dla najlepszej drużyny regat. Zdobyli go zawodnicy z Mrągowa.

Dokładne wyniki regat można zobaczyć na www.upwind24.com w zakładce Regaty zakończone. XIX Regaty Puchar Żubra.

Zapraszamy za rok!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.