X Mistrzostwa Michałowa w pływaniu

Już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Michałowa w pływaniu pod patronatem Burmistrza Michałowa. Do zawodów zgłosiło się 14 klubów: KS Puszcza Hajnówka, MKP Wodnik Bielsk Podlaski, MKS Juvenia Białystok, UKS Jagiellonia Swim, MUKS Olimpijczyk Suwałki, UKS Batory Sokółka, UKS Omega Sokółka, UKS Pływacy Augustów, UKS Fala Nieporęt, UKS Frog Giżycko, ZSOMS 2 Białystok, AZS AWFiS Gdańsk, 3 T Białystok oraz gospodarze – Sekcja Pływacka „Na Fali” MOSiR Michałowo. Udział wzięło 207 zawodników. W tym roku mistrzostwa odbyły się dwukrotnie (zawody z 2020 roku z powodu pandemii rozegrano w czerwcu br.).

Rozegrano zawody w pięciu stylach i w 7 kategoriach wiekowych. W sumie w 96 konkurencjach indywidualnych i 5 sztafetach. Nowością była sztafeta 4x50m stylem dowolnym mieszana (2 panie i 2 panów). Ustanowiono 11 rekordów pływalni w różnych kategoriach wiekowych.

Medale wręczali Dyrektor MOSiR – Dariusz Golak, dzielnicowy z Posterunku Policji w Michałowie asp. Tomasz Kulesza a także trenerzy drużyn startujących w zawodach.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Rocznik 2012 i młodsze:

  1. ACKIEWICZ DOMINIKA               KS Puszcza Hajnówka
  2. PITUS ANNA                                 UKS Fala Nieporęt
  3. NELKE ADA                                  UKS Batory Sokółka

                                                

Rocznik 2011:

  1.  MAŁASZKIEWICZ MAGDALENA                         3 T Białystok 
  2.  KAMINSKA ZUZANNA                                          3 T Białystok 
  3. MUCHARSKA ALEKSANDRA                               3 T Białystok

Rocznik 2010

  1.  BRECZKO PAULINA                                  UKS Omega Sokółka
  2. WIERCIŃSKA HANNA                               UKS Omega Sokółka   
  3. BIRYŁKO SANDRA                                UKS Jagiellonia Swim Białystok

 

Rocznik 2009:

  1. TRUCHAN KINGA                                     MUKS Olimpijczyk Suwałki
  2. GLIŃSKA NATALIA                                   UKS Omega Sokółka
  3. NADZIEJA KAROLINA                             MUKS Olimpijczyk Suwałki

 

Rocznik 2008:

  1.  IAKUBOVSKA MARGARYTA                 MKP Wodnik Bielsk Podlaski                                                                                                                 
  2. DANISZEWSKA OLIWIA                         UKS Pływacy Augustów 
  3. MICHALUK WIKTORIA                           MKS Juvenia Białystok

 

Rocznik 2007:

  1. AWDZIEJ OLIWIA                                  UKS Batory Sokółka
  2. ŻUKOWICKA ADRIANNA                      KS Puszcza Hajnówka
  3. GINSZT ANNA                                        KS Puszcza Hajnówka

 

Rocznik 2006 i starsze:

  1. GWAJ JULIA                                                      MUKS Olimpijczyk Suwałki
  2. BRZOZOWSKA ALEKSANDRA                        UKS Jagiellonia Swim Białystok
  3. OŁDYTOWSKA JAGODA                                  MKP Wodnik Bielsk Podlaski

 

Najlepszymi pływakami zostali:

 

Rocznik 2012 i młodsi:

  1. MILANOWSKI TOMASZ                                      UKS Jagiellonia Swim Białystok
  2. PIEKARSKI DOMINIK                                         UKS Batory Sokółka
  3. PIESZKO ANTONI                                               UKS Batory Sokółka

 

Rocznik 2011:

  1. STACKIEWICZ FILIP                                          UKS Omega Sokółka
  2. PERKOWSKI KAZIMIERZ                                  3 T Białystok
  3. KACMAJOR ALEX                                              ZSOMS 2 Białystok

 

Rocznik 2010:

  1. CIUŃCZYK KAROL                                            3 T Białystok
  2. IWASZKO WIKTOR                                            MUKS Olimpijczyk Suwałki
  3. WALESIUK MAKSYMILIAN                               3 T Białystok

 

Rocznik 2009:

  1. WALENDZEWICZ OSKAR                                MUKS Olimpijczyk Suwałki
  2. WRÓBLEWSKI IGOR                                        MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  3. SAPKOWSKI MICHAŁ                                      MUKS Olimpijczyk Suwałki

Rocznik 2008:

  1. MICHAŁOWSKI Sebastian                              UKS Omega Sokółka
  2. POLAK BARTOSZ                                           UKS Frog Giżycko                                                                                                                               3. CHILICKI BARTOSZ                                   UKS Pływacy Augustów

 

Rocznik 2007:

  1. KUSEK MATEUSZ                                            MUKS Olimpijczyk Suwałki
  2. BERNACKI NORBERT                                     UKS Jagiellonia Swim Białystok
  3. TUROWSKI PAWEŁ                                          MKP Wodnik Bielsk Podlaski

 

 Rocznik 2006 i starsi:

  1. BOCHEŃ TOMASZ                                          SP „Na Fali” MOSiR Michałowo
  2. PANASIUK MATEUSZ                                     MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  3. JAKUBOWSKI KACPER                                 UKS Jagiellonia Swim

           

W klasyfikacji medalowej kolejność była następująca:

Nazwa drużyny                          złoto      srebro         brąz                      Razem

  1. MUKS ,,Olimpijczyk Suwałki              18            16             14                          48
  2. MKP Wodnik Bielsk Podlaski             15              7               7                        29
  3. UKS OMEGA Sokółka                       14            10                5                         29
  4. UKS Jagiellonia Swim                       11            15                9                         35
  5. KS PUSZCZA Hajnówka                     8              5                9                         22
  6. UKS ,,Batory” Sokółka                        7            12                8                         27
  7. 3 T Białystok                                       7              4                3                         14
  8. UKS Pływacy Augustów                     5              2                2                           9
  9. SP „Na Fali” MOSiR Michałowo         4              4                4                         12
  10. MKS Juvenia Białystok                       3              6                5                         14
  11. UKS Fala Nieporęt                              3              3                3                           9
  12. UKS Frog Giżycko                              2              1                 –                           3
  13. ZSOMS 2 Białystok                            1              2                2                           5
  14. AZS AWFiS Gdańsk                           1              1                2                           4

Na tle innych pływaków bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy zdobyli 12 medali.

Tomasz Bocheń (1999) – trzy razy pierwszy na 50m stylem motylkowym, 100m stylem motylkowym, 50m stylem dowolnym. Tomek jest trenerem naszych pływaków i gościnnie wystąpił w naszych barwach.

Wiktoria Filipczuk (2006) – druga na 50m stylem klasycznym, trzecia na 100 m stylem klasycznym,

Amelia Maria Grodzka (2007) – pierwsza na 50m stylem klasycznym, druga na 100m stylem dowolnym, trzecia na 50m stylem dowolnym

Hubert Szulak (2009) drugi na 100m stylem zmiennym

Nikola Zastocka (2008) drugie miejsce na 100m stylem zmiennym, i trzecie na 100 stylem grzbietowym i 100m stylem klasycznym

Startowały jeszcze: Maja Jarmacewicz, i Nikola Jarmocewicz

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc na wszystkich dystansach w każdej kategorii wiekowej otrzymali medale, trzy najlepsze pływaczki i trzech najlepszych pływaków w każdej kategorii wiekowej – statuetki, wszystkie drużyny – puchary i dyplomy.

Dziękujemy za sponsorowanie tegorocznej imprezy:

  1. Gminie Michałowo
  2. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Michałowie
  3. Piekarni Maja
  4. Zielonej Energii
  5. Hurtowni Makchem

Serdecznie dziękujemy sędziom i wolontariuszom.

Jak zwykle pod adresem organizatorów napłynęły ciepłe słowa.

„ Duże gratulacje należą się również organizatorom z przesympatycznego MOSiR Michałowo za bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów” – UKS Pływacy Augustów- Artur Paczyński

Skip to content