MOSiR nad Siemianówką

23 i 24 lipca br. w ramach imprezy „Poznaj Michałowo” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie zorganizował wspólnie z Klubem Sportowym Michałowo zawody:

Turniej piłki nożnej plażowej o Puchar Michałowa dla rocznika 2010 i młodsi. Udział wzięło 6 zespołów. Najlepszych piłkarzy plażowych posiada OSiR Hajnówka, który zajął  pierwsze miejsce. Kolejność końcowa:

  1. OSiR Hajnówka I
  2. Orły Michałowo I
  3. OSiR Hajnówka II
  4. Orły Michałowo II
  5. Lider Zabłudów
  6. Piast Białystok

Najlepszy strzelec: Paweł Korkuz Orły Michałowo I

Najlepszy bramkarz: Hubert Korolczuk (Lider Zabłudów)

Najlepszy zawodnik: Gabriel Żabiński (OSiR Hajnówka I)

FAIR PLAY: Marta Korcz (Orły Michałowo II)

 

Turniej siatkówki plażowej o Puchar Michałowa. Kolejność końcowa

1. Kreatyna (Mateusz Kardasz, Jakub Kardasz)

2.Sękacz Podlaski (Robert Jermacz, Dariusz Paszkowski)

3. Ignaciuki (Andrzej Ignaciuk, Michał Suchodoła)

4. Ence Pence (Piotr Andraka, Piotr Tynecki)

5.Na Cienkim (Stanisław Kaczmarek, Wojciech Gabiec)

6. Warriors (Tomasz Chociej, Gabriel Jarosz)

7.Rezydenci (Kamil Dziewiątkowski, Michał Szeremeta)

 

Turniej piłki nożnej plażowej o Puchar Michałowa. Kolejność końcowa:

  1. MOSiR Michałowo
  2. KS Michałowo
  3. LZS Izbiszcze
  4. GKS Gródek
  5. FC Bankiet
  6. NKS Narew
  7. Zespół Orłyy
  8. Szybkie Strzały.

Zwycięzcy grali w składzie: Norbert Jendruczek, Piotr Skiepko, Kamil Tomczyk, Patryk Fabiszewski, Wojciech Zalewski, Marcin Firańczyk, Łukasz Andzielewicz, Tomasz Dzierzgowski, Kamil Gryko

Najlepszy strzelec – Krystian Sokół (LZS Izbiszcze)

Najlepszy bramkarz – Łukasz Szczepanik (KS Michałowo)

Najlepszy zawodnikPatryk Fabiszewski (MOSiR Michałowo)

Puchary wręczał Burmistrz Michałowa Marek Nazarko, Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko, Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Gwaj-Szastaj i Dyrektor MOSiR Dariusz Golak

Organizatorzy serdecznie dziękują sędziom siatkówki (Monika Biegańska, Konstanty Szczuka) oraz piłki nożnej (Karolina Trzeciak, Mariusz Gałczyk, Mariusz Chrzanowski, Marcin Adamski) a także wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i szybkiego przeprowadzenia zawodów.

Dodatkową atrakcją był wspaniały popis ratownictwa wodnego zaprezentowany przez ratowników z WOPR Białystok

Więcej zdjęć na Facebooku

IX Mistrzostwa Michałowa w pływaniu

Już po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Michałowa w pływaniu pod patronatem Burmistrza Michałowa. Do zawodów zgłosiło się ostatecznie 9 klubów: UKS Butterfly Łomża, KS Puszcza Hajnówka, MKP Wodnik Bielsk Podlaski, MKS Juvenia Białystok, UKS Jagiellonia Swim, MUKS Olimpijczyk Suwałki, UKS Batory Sokółka, UKS Omega Sokółka, oraz gospodarze – Sekcja Pływacka „Na Fali” MOSiR Michałowo. Udział wzięło 251 zawodników. Ta impreza powinna odbyć się w roku ubiegłym, lecz ze względu na epidemię nie rozegrano jej.

Zawody rozegrano w pięciu stylach i w 7 kategoriach wiekowych. W sumie w 104 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetach.

Otwarcia zawodów dokonali: Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Powiatu Białostockiego – Henryk Suchocki oraz Dyrektor MOSiR – Dariusz Golak. Medale wręczali również Zastępca Burmistrza Michałowa Konrad Sikora, Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Ancipiuk oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Michałowie – Ewa Garbolińska.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Rocznik 2012 i młodsze:

  1. ACKIEWICZ DOMINIKA                      KS Puszcza Hajnówka
  2. NELKE ADA                                        UKS Batory Sokółka
  3. RYBAKIEWICZ WIKTORIA                UKS Butterfly Łomża

Rocznik 2011:

       1. WASILEWSKA URSZULA                       SP „Na Fali” przy MOSiR Michałowo                                                                                                                 2. KOZACZYŃSKA MAJA                            UKS Omega Sokółka                                                                                                                                         3. ZAJKOWSKA OLGA                                UKS   Butterfly Łomża

Rocznik 2010

       1. BRECZKO PAULINA                                  UKS Omega Sokółka                                                                                                                                       2. TEKIEŃ JULIA                                            UKS Jagiellonia Swim                                                                                                                                     3. KAŹMIEROWSKA JULIA                           MUKS Olimpijczyk Suwałki MKS

 Rocznik 2009:

  1. SZKIŁLĄDŹ KLAUDIA                           MKS Juvenia Białystok
  2. ZAŁĘSKA POLA                                    MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  3. KURPIEWSKA KAJA                            UKS Butterfly Łomża

 Rocznik 2008:

      1. ORNOWSKA ZUZANNA                            MKS Juvenia Białystok                                                                                                                                    2. BRECZKO ZUZANNA                                UKS Omega Sokółka                                                                                                                                       3. PIAŚCIK AMELIA                                        UKS Butterfly Łomża

 Rocznik 2006/2007:

  1. KUKLICZ IGA                                         UKS Omega Sokółka
  2. FILIPCZUK WIKTORIA                          SP „Na Fali” przy MOSiR Michałowo
  3. RAPCZEWSKA ALEKSANDRA             UKS Jagiellonia Swim

 Rocznik 2005 i starsze:

  1. ANCYPO AGNIESZKA                           UKS Omega Sokółka
  2. OŁDYTOWSKA JAGODA                      MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  3. KAXMIERCZAK ALEKSANDRA           UKS Batory Sokółka

 

Najlepszymi pływakami zostali:

 Rocznik 2012 i młodsi:

  1. PIEKARSKI DOMINIK                            UKS Batory Sokółka
  2. BRZEZINSKI KSAWERY                        UKS Butterfly Łomża
  3. PEZOWICZ SEBASTIAN                        UKS Omega Sokółka

 Rocznik 2011:

  1. MILLER JAKUB                                     MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  2. DOMASZEWSKI DAWID                       UKS Butterfly Łomża                                                                                                                                    3. ŚWIŁŁO ALEKSANDER                    UKS Jagiellonia Swim

 Rocznik 2010:

         1. PRYCZYNICZ OLAF                                   KS Puszcza Hajnówka                                                                                                                                     2. MILLER SZYMON                                       MKP Wodnik Bielsk Podlaski                                                                                                                         3. NIKICIUK ADAM                                         UKS Jagiellonia Swim

 Rocznik 2009:

  1. DANKIEWICZ KASJAN                         MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  2. WRÓBLEWSKI IGOR                            MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  3. RZESZUTA MAKSYMILIAN                  UKS Omega Sokółka

Rocznik 2008:

  1. PIECHOWSKI PIOTR                              MKS Juvenia Białystok                                                                                                                               2. BIRYŁKO OLIWIER                            MKS Juvenia Białystok                                                                                                                               3. MICHAŁOWSKI Sebastian                UKS Omega Sokółka

 Rocznik 2006/2007:

  1. PANASIUK MARCIN                               MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  2. OŁDYTOWSKI OLIWIER                        MKP Wodnik Bielsk Podlaski
  3. SULKOWSKI MACIEJ                            UKS Jagiellonia Swim

 Rocznik 2003 i starsi:

        1. PANASIUK MATEUSZ                                  MKP Wodnik Bielsk Podlaski                                                                                                                        2. JAKUBOWSKI KACPER                              UKS Jagiellonia Swim                                                                                                                                    3. PYTEL JULIAN                                             UKS Jagiellonia Swim

           

 

W klasyfikacji medalowej kolejność była następująca:

Nazwa drużyny                          złoto      srebro         brąz                      Razem

  1. UKS Jagiellonia Swim                          22            20             14                          56
  2. MKP Wodnik Bielsk Podlaski               16            13                9                         38
  3. MKS Juvenia Białystok                        15              5               7                          27
  4. UKS OMEGA Sokółka                         11            13             10                          34
  5. KS PUSZCZA Hajnówka                     11              3              5                          19
  6. UKS Butterfly Łomża                             8            12             10                          30
  7. MUKS ,,Olimpijczyk Suwałki                 6              5               9                          20
  8. UKS ,,Batory” Sokółka                          5              7               6                          18
  9. SP „Na Fali” MOSiR Michałowo            5              6               3                          14

 

Na tle innych pływaków bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy.

Wiktoria Filipczuk (2006) – trzy razy druga na 100 m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym, 50m stylem klasycznym

Nikola Zastocka (2008) zajęła pierwsze miejsce na 50m stylem grzbietowym, 100m stylem motylkowym i trzecie na 100 grzbietowym

Nadia Zastocka (2009) była druga na 100m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym

Amelia Maria Grodzka (2007) – trzecia na 100m stylem grzbietowym

Urszula Wasilewska (2011) pierwsza na 50m stylem dowolnym i 100m stylem dowolnym, druga na 50 m stylem grzbietowym

Hubert Szulak (2009) zwyciężył na 100m stylem grzbietowym

Nataniel Bełdyga (2009) – trzeci na 50m stylem grzbietowym

Startowali jeszcze: Maja Jarmacewicz, Konrad Krysiuk, Grzegorz Kalinowski i Filip Tomaszewski

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc na wszystkich dystansach w każdej kategorii wiekowej otrzymali medale, trzy najlepsze pływaczki i trzech najlepszych pływaków w każdej kategorii wiekowej – statuetki, trzy najlepsze drużyny – puchary Wśród uczestników rozlosowano 20 nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

Dziękujemy za sponsorowanie tegorocznej imprezy:

  1. Gminie Michałowo
  2. Starostwu Powiatowemu w Białymstoku
  3. Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego
  4. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Michałowie

 

Serdecznie dziękujemy sędziom i wolontariuszom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content